Trapez kitesurfingowy – trapez biodrowy do kitesurfingu

Jeśli dochodzi do sytuacji, w której nie możemy korzystać na przykład z trapezu lędźwiowego, ponieważ na przykład nie mamy możliwości dodatkowego obciążenia kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, ze względu, że jest on już na przykład uszkodzony, lub boimy się po prostu o kontuzję. Chyba każdy z nas, doskonale zdaje sobie sprawę, że kontuzje kręgosłupa, są bardzo ciężkie do wyleczenia i do rehabilitacji. W takich sytuacjach, jak powinniśmy wybrać swój trapez kite? Oczywiście mamy możliwość kupienia trapezu biodrowego, inaczej nazywany w środowisku trapezem niskim.

Czym taki trapez się różni i jakie ma plusy? Przede wszystkim, jak zostało wcześniej wspomniane, nie obciąża kręgosłupa, tak mocno jak pasy lędźwiowe, dodatkowo tego typu trapezy, posiadają doskonały system mocowania, dzięki pasom, które okalają nasze uda. Niestety taki biodrowy trapez kitesurfing, posiada również cały szereg wad, który skutkuje tym, że rzadko wybierany jest przez zawodników. Największymi jego wadami, jest to, że przede wszystkim, bardzo ciężko się go ściąga i zakłada, oczywiście w porównaniu z pasem, który wystarczy rozpiąć. Trapez biodrowy musimy założyć i ściągnąć, tak jakbyśmy to robili ze spodenkami, więc wymaga od nas o wiele więcej czasu, co czasami nie jest zbyt dogodnym rozwiązaniem. Dodatkowo niestety może powodować pewien dyskomfort ruchowy, który będzie nam utrudniał pływanie. Wielu zawodników skarży się na tego typu problemy i bardzo szybko przenoszą się na trapezy wysokie. Wiele zależy również od tego, z czego dany trapez został wykonany, ponieważ materiałów jest bardzo wiele, jednak najbardziej tym popularnym, jest bez wątpienia neopren, który również został zastosowany w przypadku pianek.

Taki asortyment, oczywiście najlepiej jest wybrać osobiście w sklepie stacjonarnym, tak dzięki któremu będziemy mogli go po prostu przymierzyć i zobaczyć, czy jest on dla nas wygodny i odpowiedni. Jeśli coś będzie nie tak, nie kupujmy na siłę danego modelu, ponieważ będzie psuło to nam całą zabawę pływania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.