Pianka kitesurfingowa, pianka neoprenowa, potrzebna czy nie?

Po co nam pianki neoprenowe do kitesurfingu? Zrobienie zakupów, nie zawsze jest proste, często dochodzi do sytuacji w których, musimy wyjść z domu i jechać nawet kilkanaście kilometrów do jednego sklepu, tak by dostać jeden element, który finalnie, z pozoru może nam się wydawać, że nie jest najważniejszy. Najlepszym przykładem na to będzie pianka neoprenowa do uprawiania takich sportów jak kitesurfing.

Jest to jednak bardzo mylne podejście, ponieważ taka pianka nie tylko będzie w sezonie chronić nas przed promieniami słońca, ale również przed zimną wodą i przed wiatrem, a podczas pływania czasem bardzo łatwo jest się dorobić choroby. Po za tym pianki neoprenowe, będą nas chronić na bieżąco przed słońcem, które swoimi promieniami może nawet nas poparzy
, zwłaszcza w bardzo gorące dni. Większość teraz stwierdzi, że nie podoba im się ten strój i wolą na przykład korzystać z kremów które chronią naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem i przed oparzeniami. Niestety ciężko będzie nam utrzymać odpowiednie nawilżenie, ponieważ kitesurfing jest to sport wodny, więc wpadając do wody, bardzo szybko nasz krem spłucze się z naszej skóry i zostaniemy zupełnie bez ochrony. Gdybyśmy chcieli takie nawilżenie utrzymać, musielibyśmy smarować się dosłownie co chwilę, a efekt i tak mógłby być marny. Więc nie jest to niestety pozytywne dla naszej kieszeni i przede wszystkim ekologiczne, ponieważ wszystkie zanieczyszczenia i chemikalia pozostają w wodzie.

Każda pianka kitesurfing, jest niezbędna dla osób, które bardzo poważnie myślą o tym sporcie, ponieważ dzięki niej, nawet jak już skończy się sezon i bardzo ciepłe dni, możemy nadal trenować swój ulubiony sport wodny. Dzięki temu nie odczuwamy tak mocno zimna wody i wiatru. Oczywiście sama pianka to nie wszystko w takim wypadku, warto dokupić również dodatkowe akcesoria, między innymi takie jak buty neoprenowe, oraz specjalny kaptur, wszystko jeśli zostanie odpowiednio do siebie dopasowane, to będzie spełniać doskonałą ochronę dla organizmu przed niskimi temperaturami, jest to sprzęt najczęściej wykorzystywany przez nurków.

Zobacz więcej sprzętu do kitesurfingu w KitesurfingSklep.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.