Jakimi sposobami będąc miłośnikiem kite dać coś innym ludziom?

Każdy chyba marzy o połączeniu swoich ulubionego zajęcia i zainteresowań z pracą oraz ideą na utrzymanie. No bo co może być fajniejszego , niż zarabianie pieniędzy na czymś, co się kocha? Mamy bardzo wiele dróg do tego, aby osiągnąć taki stan rzeczy. Jedną z lepszych jest zdecydowanie sport.

I nie mówię tutaj bynajmniej o zostaniu profesjonalnym olimpijczykiem czy następnym Shaq’iem O’Neilem, Grzegorzem Lato, bo dla dużej rzeszy ludzi byłoby to praktycznie nieosiągalne. O czy więc myślę teraz i co w trawie piszczy? Kitesurfing w samej rzeczy!

Sport w ogóle a Kurs instruktora kitesurfingu

Ta dyscyplina sportowa może zapewnić wiele rozrywki i odczuć, a opanowanie elementarnych umiejętności do najtrudniejszych nie należy, albowiem po kilkunastu walecznych godzinach kursu kite jest się kompetentnym, by w miarę sprawnie pływać na desce. W drugiej kolejności, kiedy dobrze dajemy sobie radę już ze sprzętem i posiadamy pewne doświadczenia , w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie aby ukończyć niezbędne kurs instruktora kitesurfingu i rozpocząć zarobkowanie na nauczaniu, czyli prowadzeniu kursów dla kolejnych adeptów kitesurfingu , opuszczając tym samym nieciekawą pracę w wielkiej firmie . Sprawdź tutaj: https://kitesurfingsklep.pl/blog/kursy-na-instruktora-kitesurfingu.

Omawiany tu kitesurfing to sport w zasadzie zbliżony do windsurfingu, z tym, że w miejsce żagla wykorzystuje się latawiec o dość niemałej powierzchni. Fanatyków sportu nie brakuje, tak więc na polskich plażach bardzo często można spotkać wyznawców kitesurfingu. Jak stać się jednym z nich?

Otóż należy odbyć trzystopniowe szkolenie, podczas którego dowiemy się jak poruszać się z osprzętem oraz radzić sobie w akwenie . Po jego ukończeniu będziemy potrafić już praktycznie wszystko, co jest potrzebne do pływania na kitesurfingu. Szkolenia takie odbywają się najczęściej nad zalewem wodnym i trwają kilkanaście godzin. Większość organizatorów zapewnia także kursantom niezbędny sprzęt , więc nie trzeba się martwić jego brakiem przed rozpoczęciem szkolenia.

Kiedy rozpocząć odpowiednie Kursy na instruktora kitesurfingu

Kiedy mamy to już za sobą, można pomyśleć o rozpoczęciu przygody z nauką innych . W tym celu ukończyć należy kursy na instruktora kitesurfingu: www.kitesurfingsklep.pl/kurs-instruktora-kitesurfingu. Składa się on z reguły z dwóch części – praktycznej i teoretycznej, które sprawdzają metodykę i umiejętności techniczne przyszłego instruktora. Strona teoretyczna zakończona jest egzaminem pisemnym. Koszt takiego kursu wynosi od 1800 do 4000 zł. Pamiętać należy także o tym, że aby podjąć się takiego kursu trzeba mieć ukończone 18 lat.

Nie jest najistotniejsze , czy chcemy trwale związać swoją przyszłość z kitesurfingiem, czy też poszukujemy wakacyjnej pracy, bardzo dobrym pomysłem jest zostanie instruktorem kitesurfingu. Kurs doskonale przygotuje nas do tej roli. warto jednak pamiętać także o zakresie odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. Kitesurfing jest sportem dość ryzykownym, a my jako instruktorzy bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za to, co dajemy innym ludziom . Powinno się więc podchodzić do swoich obowiązków z maksymalnym skupieniem i zaangażowaniem.

Sprawą oczywistą jest odbycie szkolenia: Instruktor kitesurfingu kurs. Poza tym , warto mieć również zdolność łatwego nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, gdyż to właśnie na tym w dużej mierze polega praca instruktora kitesurfingu. Jeśli spełnimy te przymioty, kitesurfing będzie doskonałą przygodą, a może i fascynującą pracą na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.