Kite Surfing dla miłośników morza

Sporty ekstremalne dla każdego miłośnika oceanów

Właściwie każdy fan wrażeń latem rozmyśla, co zrobić aby otrzymać zastrzyk swojego ulubionego hormonu. Jednym ze sposobów na letnie spełnienie się w sporcie ekstremalnym jest kitesurfing.

Kitesurfing to rodzaj sportu, gdzie będąc ciągniętym na wyciągu, za łódką albo na przeznaczonym do tego latawcu płyniemy na desce, wykonując spektakularne ewolucje. By zacząć swoją przygodę z kitesurfingiem, możemy zapisać się na lekcje dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę. W trochę większych aglomeracjach leżących przy różnego rodzaju zbiornikach wodnych, często znajdziemy odpowiednie szkoły. Naukę na początku zaczyna się na specjalnych wyciągach, za sprawą równej prędkości poruszania się na nich, to najprostszy sposób na wyuczenie się wszystkich podstawowych zdolności. Na początku nie zmuszają nas, by odwiedzać profesjonalny sklep ze wyposażeniem do kitesurfingu, będziemy mogli wypożyczyć go od szkoły w której to będziemy szlifować nasze zdolności. W momencie kiedy poznamy już podstawy możemy zastąpić wyciąg na profesjonalny latawiec do kitesurfingu. To nieco trudniejszy poziom tej zabawy. Wiatr nie jest stabilny, rzadko jest tak aby wiał z taką samą siłą i w tym samym kierunku przez dłuższy czas, jednak umożliwia uniesienie się wraz z latawcem w powietrze. I to przy tym etapie będziemy szkolić się nieco bardziej zaawansowanych ruchów. Wykorzystywanie latawca umożliwi bardzo wysokie uniesienia. Najlepsi pasjonaci tego sportu potrafią wznieść się ponad poziom wody nawet na wysokość kilkunastu metrów.

Dużą zaletą jest to że ten sport możemy uprawiać praktycznie wszędzie gdzie odnajdziemy odpowiednio duże jezioro czy jakikolwiek inny zbiornik wodny. Jednakże Trapezy Mystic w większości miast lub w ich sąsiednim otoczeniu znaleźć będziemy mogli wyciągi, działające w letnie dni, pozwalające na zabawę w sezonie letnim.
Do uprawiania tego sportu będziemy potrzebować przede wszystkim odpowiedniej deski do kitesurfingu i jest ona bardzo często kupowana jako pierwsza. Niewątpliwie warto także wyposażyć się w odpowiednią piankę pływacką dzięki której będziemy dużo lepiej zabezpieczeni przed zimnem w chłodne dni. Jednak jak każdy rodzaj sportu kitesurfing także niesie ze sobą niebezpieczeństwo urazu. Oprócz tego jako dyscyplina uprawiana na wodzie powiązana jest też z utonięciem poprzez to zawsze musimy mieć też włożoną specjalną kamizelkę i kask.

Partnerski portal :

www.kitesurfingsklep.pl
i
latawce north

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.